Зовнішнє незалежне оцінювання

ВСТУПНА КАМПАНІЯ-2017: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ АБІТУРІЄНТАМ

Цього року абітурієнти не зможуть подати 15 заяв на вступ до вузів

Українські абітурієнти зможуть подати всього дев’ять заяв на чотири спеціальності. Прийому на фахівця і молодшого бакалавра не буде. За правилами вступної кампанії-2017 на бюджетні місця будуть збережені квоти для пільговиків і кримчан, повідомляє “Сегодня”.

Державні екзамени замінять зовнішнім незалежним тестуванням
Державна підсумкова атестація для 11-класників буде в форматі ЗНО. Результати тестування з української мови, математики або історії України та ще одному предмету на вибір випускника (іноземна мова, географія, фізика, біологія, хімія) зарахують як держіспит. Оцінки ЗНО з даних предметів підуть в атестат.

Бюджетних місць буде більше в тих вузах, яким віддають перевагу абітурієнти з високими балами ЗНО. Так, вузи, які повністю виконали державне замовлення в 2016 році, зможуть збільшити кількість бюджетних місць до 10%, інші вищі навчальні заклади будуть орієнтуватися на максимальні обсяги 2016 року.

У Міністерстві освіти також скоротили кількість заяв, які абітурієнт може подати до ВНЗ, з 15 до дев’яти на чотири спеціальності. Директор департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров пояснює: так вступники зосередяться на конкретних спеціальностях. Варто зазначити: вузи будуть самі визначати мінімальний бал для вступу.

“У 2017 році скорочується кількість заяв до дев’яти – на чотири спеціальності. Як показала практика, значна кількість вступників, які отримали рекомендації на бюджетні місця по 10-15 пріоритетних, не скористалися цими місцями і пішли на контракт в інший вуз. При цьому кількість заяв на контрактні місця не обмежується взагалі”, – коментує Олег Шаров.
Вступники на магістратуру за фахом “Право” у 2017 році складатимуть ЗНО. У 2016 році його запустили в експериментальному режимі. За словами Шарова, в майбутньому зовнішнє незалежне оцінювання може з’явитися при вступі на магістратуру та інші спеціальності.

“У 2016 році в експериментальному режимі в дев’яти вузах вступ до магістратури на “Право” проводилося з використанням технологій ЗНО. У 2017-му це буде зроблено для всіх університетів, що пов’язано з особливою соціальною, економічною і суспільною значимістю підготовки юристів в Україні. Людина з недостатньою правовою підготовкою не повинна потрапляти в магістратуру”, – говорить Олег Шаров.

Хто отримає пільги на вступ

Як і в 2016-му, в цьому році немає права на позаконкурсний вступ. Для абітурієнтів з інвалідністю, сиріт, дітей учасників бойових дій на Донбасі і надходять з Криму і Донбасу Міносвіти встановило квоти.

У 2017 році будуть діяти п’ять квот. Перша – 10% від держзамовлення – для сиріт, тих, хто через здоров’я не може здавати ЗНО і учасників бойових дій. У вищих навчальних закладах Донецької та Луганської областей ця квота становить 30%. Друга квота в 20% – для переселенців, які покинули окупований Крим після 1 січня 2017 року, але діє тільки в окремих вузах, на базі яких функціонують освітні центри “Крим-Україна”. Таких центрів в Україні 12. Третя квота може вводитися тільки в комунальних вищих закладах – їх в Україні небагато. Вона діє для жителів відповідної територіальної громади, яка фінансує підготовку фахівців з місцевого регіону. Четверта і п’ята квота відносяться до іноземних абітурієнтів за міжнародними зобов’язаннями.

Відбір решти абітурієнтів буде проводитися за конкурсним балом, який складається з:

  • оцінок ЗНО
  • середнього бала атестата про загальну середню освіту
  • вступного іспиту або творчого конкурсу – на окремі спеціальності і при вступі на старші курси.
  • балів за успішне проходження підготовчих курсів ВНЗ для спеціальностей, на які набрати студентів найважче – природничі та технічні напрямки.

“Є список спеціальностей, на які діють додаткові бали за підготовчі курси при університетах. Ми дивимося, на які спеціальності є досить великий контрактний набір. З цього списку в 2017 році прибрані комп’ютерні спеціальності, додані екологія і садово-паркове господарство”, – пояснює Олег Шаров.

Дати вступної кампанії-2017

Як і в минулому році, подача заяв на перший курс бакалаврату буде повністю в електронній формі, в тому числі для заочників. Реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів розпочнеться 29 червня і завершиться 25 липня на ez.osvitavsim.org.ua. Сама реєстрація заяв на вступ розпочнеться 12 липня і завершиться 26 липня. Під час подачі заяв до ВНЗ абітурієнтам потрібно буде вказати пріоритетність цих заяв від одного до дев’яти. Для абітурієнтів, які вступають за співбесідою, вступних іспитів або творчого конкурсу, подача документів триватиме до 20 липня.

Творчі конкурси у вищих навчальних почнуть проводити з 17 по 26 липня, вступні іспити з – 21 по 26 липня.

Рейтингові списки до зарахування оприлюднять 1 серпня. До 5 числа абітурієнти, рекомендовані до зарахування, повинні подати оригінали документів. Через два дні – 7 серпня – вузи оголосять списки зарахованих на бюджет, на контрактне навчання – до 30 вересня. При цьому в 2017 році буде всього одна хвиля зарахування, а не три за рахунок розставляння абітурієнтами пріоритетності заяв. Відмова від другої і третьої хвилі дозволить зарахувати пільговиків на звільнені в результаті конкурсного відбору бюджетні місця, пояснює Шаров. Для спеціальностей, на які важко набрати студентів, список будуть “підтягувати” після зарахування пільговиків.

Для тих, хто вступатиме на основі диплома молодшого спеціаліста, подача документів триватиме до 24 липня, а вступні іспити пройдуть з 25 по 31 липня.

Джерело: http://ukrainians.today

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Увійти